Zakłady bukmacherskie na League of Legends – jak skutecznie obstawiać tę grę?

E-sport jest odgałęzieniem sportu, które z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności – również w obrębie rynku zakładów bukmacherskich. Wpływ na to ma całe mnóstwo czynników. Coraz większe zainteresowanie grami na poziomie sportu młodych typujących, coraz większa ekspansja Internetu w życiu każdego z nas i wreszcie kilka wielkich superprodukcji posiadających olbrzymie bazy fanów to tylko niektóre z nich. Jedną z tych produkcji, które zdecydowanie napędzają e-sport i w największym stopniu pchają go ku rozwojowi jest League of Legends. Możliwe, że i my zasanawiamy się w tym momencie nad jego obstawianiem. W dzisiejszym poradniku przekażemy wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym można nabyć doświadczenie w obstawianiu LoLa, a przede wszystkim zagwarantować sobie skuteczność i znacznie częstsze wygrane.

obstawianie esportu lol
Zakłady bukmacherskie na League of Legends – jak skutecznie obstawiać tę grę?

League of Legends – podstawowe informacje o grze

Jeśli mamy ochotę zakosztować obstawiania e-sportu i zamierzamy skupić się na League of Legends, dobrze byłoby, abyśmy najpierw nieco bliżej je poznali. Wtedy też nasze zakłady będą nie tylko bardziej logiczne, ale też po prostu znacznie przyjemniejsze. Poniżej prezentujemy kilka z tych rzeczy, które na temat LoLa wypadałoby wiedzieć więcej jeszcze przed sięgnięciem po zakłady na niego.

 • W meczu League of Legends któraś z drużyn musi wygrać. Oznacza to, że główny rynek jest dwutorowy (łatwiej jest trafić i wygrać, choć wygrane są nieco mniejsze).
 • W League of Legends pojedynkują się ze sobą dwie drużyny, w każdej z których gra pięciu graczy.
 • Na co dzień w grze tej toczone są rozgrywki ligowe, w ramach których zespoły mogą awansować do LEC (mistrzostw Europy) lub LCS (mistrzostw USA). W Polsce oglądać i obstawiać możemy rozgrywki dwóch poziomów Ultraligi.
 • Wszystkie mecze w League of Legends są transmitowane za darmo na oficjalnych kanałach należących do Riot Games. Mamy dzięki temu idealne warunki do tego, by obstawiać na żywo.
 • Rozgrywka w LoLu rozpoczyna się od tak zwanej fazy draftu, w której gracze wybierają postaci, którymi będą kierować i banują te, którymi nikt w meczu nie będzie miał zagrać. Dopiero potem rozpoczyna się właściwa rozgrywka, której celem jest zniszczenie bazy przeciwnika.
 • Każdego roku jesteśmy w stanie obstawiać Mistrzostwa Świata w League of Legends. Wszystkie turnieje są tu realizowane profesjonalnie, z komentarzem i świetnymi studiami analitycznymi.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jak skutecznie obstawiać LoLa w zakładach bukmacherskich?

Skuteczne obstawianie League of Legends wymaga od nas odpowiedniego podejścia – adekwatnego do tego, co obstawiamy. Gra ta znacząco różni się od standardowych dyscyplin sportu i musimy mieć tego świadomość już od samego początku. Na czym zatem polega skuteczne obstawianie esportu u bukmacherów? Przede wszystkim na:

 • zapoznaniu się z zasadami gry – League of Legends bazuje na dość prostych do pojęcia zasadach, których poznanie stanowi absolutną podstawę skutecznego obstawiania. O zasadach możemy poczytać w Internecie – najlepiej jednak będzie, gdy sami zagramy w LoLa (jest darmowy) lub po prostu obejrzymy wiele meczów – najlepiej zanim na jakikolwiek postawimy,
 • poznaniu postaci, graczy i drużyn – każdy z tych trzech elementów ma naprawdę ogromne znaczenie przy obstawianiu własnych typów bukmacherskich. Najwięcej czasu poświęcimy analizie postaci, ich słabości i mocnych stron, ale i umiejętności. To podstawa, którą musimy znać. Gracze i drużyny mają różne taktyki i typowe zachowania, których znajomość na pewno przyda nam się przy typowaniu ich gier. Pamiętajmy, że jedna postać może wyglądać inaczej w rękach dwóch różnych graczy,
fuksiarz najlepszy bukmacher
Polski bukmacher Fuksiarz – najlepsza oferta bonusów bez obrotu
 • umiejętnej analizie – analiza bukmacherska w przypadku LoLa powinna brać pod uwagę wszystko to, co mogłoby mieć znaczenie w przypadku obstawianego rynku. Pamiętajmy jednak, żeby skupić się w niej przede wszystkim na taktyce, mocnych i słabych stronach i elementach, na których bazuje dany zespół (bardziej niż na statystykach, które powinny tutaj pełnić zaledwie pomocniczą rolę). Jedne drużyny skupiają się na mapowych objectivach, inne zaś – na uprzykrzaniu życia jednej linii (na przykład przez częste pojawianie się junglera na górnej alei). Na to wszystko powinniśmy zwrócić uwagę,
 • wyborze odpowiednich rynków na zakłady bukmacherskienajlepsi bukmacherzy online potrafią dawać nam dostęp nawet do kilkuset różnych rynków na mniej typowe zdarzenia. Stwarza to duży potencjał do obstawiania i daje nam to dużą swobodę właśnie w tym obstawianiu. Nie skupiajmy się na wszystkich rynkach jednocześnie – znacznie lepiej jest wybrać kilka, w których będziemy się specjalizować,
 • oglądaniu meczów – śledzenie meczów to podstawa skutecznego obstawiania. Nic nie dostarczy nam takiej dozy wymiernych informacji jak właśnie oglądanie spotkań w League of Legends na żywo. Oczywiście musimy to robić z głową – koniecznie przy zwracaniu uwagi na rzeczy istotne przy obstawianiu.

UWAGA: Nowa oferta darmowych bonusów w STS z kodem promocyjny BETONLINE. Łączna wartość bonusów to aż 1660 PLN! Rejestracja na www.STS.pl.

Czego unikać przy obstawianiu League of Legends?

Jako że League of Legends jest grą stosunkowo nową w ofercie bukmacherów, typujący często popełniają błędy przy jej obstawianiu zakładów bukmacherskich. Błędy te często kończą się przegranym kuponem, frustracją i zrezygnowaniem. Czego więc unikać przy obstawianiu LoLa?

nowe bonusy i promocje sts online
Nowa oferta bonusów w STS online z kodem BETONLINE

Przede wszystkim zakładów na coś, o czym nie mamy absolutnie żadnego pojęcia. Możemy wiedzieć wszystko o League of Legends – jeżeli jednak zdecydujemy się na obstawianie LCK (ligi koreańskiej), najprawdopodobniej odbijemy się od niej. Gra się w niej zupełnie inaczej, a nieznajomość tamtejszych zespołów może nam po prostu zaszkodzić.

Przy obstawianiu League of Legends powinniśmy unikać polegania na kursach bukmacherskich. Możemy zwracać na nie uwagę i jest to bardzo rozsądne – przestańmy je jednak kopiować 1:1. Bukmacherzy online nie zawsze mają rację. Nasze typy powinniśmy więc wypracować własną analizą, a nie bazowaniem na współczynnikach. Przy obstawianiu LoLa unikajmy też stawiania wszystkiego na jedną kartę. Jeśli chcemy zagrać za wyższą stawkę, zawrzyjmy zakład w formule LIVE. W LoLu często dochodzi do efektu kuli śnieżnej, a ta drużyna, która zacznie wygrywać wcześnie, będzie tylko zwiększała swoją przewagę. Typowanie na żywo jest więc rozsądniejsze i po prostu bezpieczniejsze.

5 / 5. Ocen: 6

Back to top button